Stuptuty Ekstremalne - STUPTUTY ochraniacze, Myślistwo, maty do transportu zwierząt torby na motor, Szelki dla psów, Ratownictwo medyczne, turystyka

Mail. : biuro@carpatus.com

Idź do spisu treści

Menu główne:

Stuptuty Ekstremalne

Stuptuty

Każdy wie jak podczas długich ekstremalnych wypraw bardzo ważną sprawą jest sucha odzież. Dlatego też dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy teraz zaproponować zupełnie nowego stuptuta, gwarantującego: NIEPRZEMKALNOŚĆ, OCHRONĘ PRZED WIATREM, PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ.
Jako że jest to model SPECJALISTYCZNY , musi charakteryzować się wszystkimi tymi cechami jak i przystępną ceną DLA KLIENTA

Model ten jest dedykowany i produkowany wyłącznie dla pracowników Lasów Państwowych, JAK ROWNIEŻ DLA MYŚLIWYCH.
Szyty jest ze specjalistycznego materiału przeznaczonego dla ARMII BELGIJSKIEJ.
Materiał bardzo wytrzymały spełniający wszystkie wymagania specjalistów.
NIE SZELESZCZĄCY, WODOODPORNY, WIATROODPORNY, PAROPRZEPUSZCZALNY,WYTRZYMAŁY TECHNICZNIE

Materiał użyty do produkcji stuptutów jest jednym z najlepszych na rynku
i posiada najwyższej klasy właściwości.


                 
UŻYTO PROFESJONALNE KLAMRY STOSOWANE W MILITARIACHOdpowiadając na zapotrzebowanie bardziej wymagających turystów, wprowadziliśmy do produkcji model Stuptutów EKSTREMALNYCH uszyty z GORE-TEXU
Model z GORE-TEXU szyty jest w dwóch kolorach
czarno czerwonym i czarno niebieskim

Wieloletnie doświadczenie w produkcji STUPTUTÓW

pozwoliło nam zastosować wiele udogodnień i rozwiązań:

Klapka osłaniająca sznurowadła,wymienne troki itp.


Najrozsądniejszym umiejscowieniem zapięcia STUPTUTA jest bok łydki. Część firm produkuje zapięcie z przodu tłumacząc że jest to wygoda przy zapinaniu. Może tak.
Lecz STUPTUTA z bocznym zapięciem przy zakładaniu go na nogę, również możemy zapiąć z przodu a następnie przekręcić, aby zaczepić haczyk i zapiąć troki.
Podczas wędrówek w wysokim śniegu bądź w mokrych trawach, idąc do przodu cały śnieg jak i woda dostają się do zapięcia. Maszerując to właśnie przodem STUPTUTA pokonujemy wszystkie przeszkody. Poza tym przód najwięcej pracuje. Niszcząc zamek, rozpinając rzepa.
WNIOSKI NASUWAJĄ SIĘ WIĘC SAME.
Dodatkowo zastosowaliśmy boczną listwę wraz z rzepem na całości STUPTUTA, którą chroni nam zamek i uszczelnia zapięcie

Zastosowanie górnego zapięcia STUPTUTA taśmą połączoną w środku z mocną gumą jest jednym z najlepszych rozwiązań. Zapięcie to pozwala na zapięcie góry stuptuta z wyczuciem chroniąc i zabezpieczając przed wpadaniem śniegu do środka. Jednocześnie taśmą zabezpiecza listwę ochraniającą zamek.
W tym modelu zastosowano klamre KLIP, która pozwala na szybkie i bezproblemowe zapięcie paska.
Zastosowanie do tego celu samej gumy lub sznurka powoduje ucisk i w rezultacie niedokrwienie łydki, przez co jesteśmy zmuszeni poluzować sznurek lub gumę co traci sens stosowania STUPTUTA.

Przednia klapka powstała po wielu próbach i konsultacjach z użytkownikami. Jest to rozwiązanie najbardziej ochraniające przód buta wraz ze sznurowadłami i językiem.
Wszyta klapka sprawia, ze dół STUPTUTA może dokładnie chronić obuwie i szczelnie zabezpieczać przed wtargnięciem śniegu lub wody.
Klapka Naszego stuptuta chroni zarówno sznurowadło jak i język buta, przez co po długiej wędrówce po śniegu bądź błocie mamy pewność, że nasze obuwie będzie w dobrym stanie a dół STUPTUTA będzie dobrze zamknięty.

Wiele było prób zastosowań mocowania stuptuta do podeszwy buta. Firmy śladem wojskowych STUPTUTÓ stosowały paski skórzane. Jednak skora pod wpływem kontaktu z woda twardnieje i po pewnym czasie pęka. Stosowanie linek stalowych jest również nie trafionym pomysłem. Cienkie włókna linki przecierają się niszcząc buta.
W naszych stuptutach zastosowaliśmy taśmę nośną POLIESTROWA.
SYSTEM WYMIENNY
TROKOW -
pozwala użytkownikowi wymienić je samodzielnie nawet w czasie wędrówki.

Wymiary podane są przyrozciągniętym materiale:

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego