Stuptuty Wyprawowe - STUPTUTY ochraniacze, Myślistwo, maty do transportu zwierząt torby na motor, Szelki dla psów, Ratownictwo medyczne, turystyka

Mail. : biuro@carpatus.com

Idź do spisu treści

Menu główne:

Stuptuty Wyprawowe

Stuptuty

Tkaniny z ktorych produkowane sa STUPTUTY jak i cala odziez sportowa maja za zadanie chronic cialo przed wiatrem deszczem, umozliwiajac jednoczesnie odprowadzanie pary wodnej na zewnatrz. Sa to jednak bardzo drogie specjalistyczne materialy i nie zawsze dostepne cenowo dla przecietnego turysty. Dlatego tez produkujemy dwa modele
PIERWSZY MODEL STUPTUTA szyty jest z materialu cordura TEXI TECH NIEPRZEMAKALNY - WIATRO I WODOODPORNY ORAZ BARDZO WYTRZYMA?Y TECHNICZNIE MATERIAL. ZASTOSOWALISMY W NIM
SYSTEM WENTYLACJI KTORY SPRAWIA ZE STUPTUT JAKIMS STOPNIU STAJE SIE PAROPRZEPUSZCZALNY.

Dla bardziej wymagajacych klientow ten sam model szyty jest z tkanin PAROPRZEPUSZCZALNYCH - WODOODPORNYCH - WIATROODPORNYCH

Model z GORE-TEXU szyty jest w dwoch kolorach
czarno
czerwonym bbbbbbbb czarno niebieskim
       
Model z KORDURY TEXI-TECH 600X600 szyty jest w bogatej kolorystyce

Najrozsądniejszym umiejscowieniem zapięcia STUPTUTA jest bok łydki.
Przy zak
ładaniu stuptuta na nogę możemy zapiąć go z przodu, a następnie przekręcic aby zaczepić haczyk i zapiąć troki.
Stuptuty s
ą zapinane na całej długości na zamek chroniony listwą z rzepem. Górą i dołem umiejscowione oksydowane napy mocno trzymają listwę na miejscu, chroniąc te dwa newralgiczne punkty przed przedostawaniem się śniegu.
Podczas w
ędrowek w wysokim śniegu lub w mokrych trawach, to właśnie przód stuptuta jest najbardziej narażony na odpieranie niekorzystnych warunków -
jest zatem nara
żony na urazy i uszkodzenia -
a co za tym idzie - mo
żliwość uszkodznia zamka i rzepy.
WNIOSKI NASUWAJ
Ą SIĘ WIĘC SAME.

Zastosowanie górnego zamknięcia STUPTUTA taśmą jest jednym z najlepszych rozwiązan. Zapięcie takie jest na dość dużej szerokości materiału, przez co można z wyczuciem zapiąć górę aby ją zabezpieczyć przed wpadaniem śniegu jak i wody do środka STUPTUTA.

Zastosowanie do tego celu gumy, b
ądŹ sznurka powoduje niedokrwienie łydki,przez co już po godzinie marszu jesteśmy zmuszeni poluzować sznurek, lub rozpiać gumę co już traci sens stosowania STUPTUTA.

Przednia klapka powstała po wielu próbach i konsultacjach z użytkownikami. Jest to rozwiązanie najbardziej ochraniające przód buta wraz ze sznurowadłami i językiem.
Wszyta klapka sprawia,
że dół STUPTUTA może dokładnie chronić obuwie i szczelnie zabezpieczać przed wtargnięciem śniegu lub wody.
Klapka Naszego stuptuta chroni zar
ówno sznurowadlo jak i język buta, przez co po dlugiej wędrowce po śniegu bądź błocie mamy pewność, że nasze obuwie będzie w dobrym stanie a dół STUPTUTA będzie dobrze zamknięty.

Zastosowane dodaki do produkcji STUPTUTA były wybierane wśród wielu producentów, tak aby spełniały wszystkie wymogi trwalości i estetyki.

Za
trzaski metalowe OKSYDOWANE - nierdzwene, KLAMRY z mocnego i twardego PCV - niezwykle wytrzymałe na wszystkie obciażenia. Guma trwała obuwnicza, dziana, która dobrze trzyma matri na miejscu podczas użytkowania. Nici POLIESTROWE nie absorbujące wody.
Nasi KLIENCI mog
ą być pewni
solidno
ści, trwałości i niezawodności naszych produktów.
Nasze STUPTUTY b
ęda Wam służyc długie lata podczas turystycznych wypraw.

Wiele bylo prób zastosowań mocowania stuptuta do podeszwy buta. Inni producenci śladem wojskowego STUPTUTA stosowały paski skórzane. Jednak skóra pod wpływem kontaktu z wodą twardnieje i po pewnym czasie pęka. Stosowanie linek stalowych jest również nie trafionym pomysłem. Cienkie włókna linki przecierają się niszcząc buta.
W naszych stuptutach zastosowali
śmy taśmę nośną POLIESTROWA.
SYSTEM WYMIENNY TROKÓW -
pozwala u
żytkownikowi wymienić je samodzielnie nawet w czasie wędrówki.

W naszych STUPTUTACH zastosowaliśmy specjalnie zaprojektowany
model haka z bardzo trwa
łego odlewu.

W czasie w
ędrowki przód buta najbardziej narażony jest na różnego rodzaju uderzenia i uszkodzenia. Blaszany hak po kilku zgięciach pęka. Jest to element nitowany tak, że na szlaku może nam sprawić nie lada kłopot.

Zastosowany przez nas hak z twardego odlewu,
gwarantuje nam
łatwe i bezpieczne użytkowanie.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego