Szelki dla psa do samochodu - STUPTUTY ochraniacze, Myślistwo, maty do transportu zwierząt torby na motor, Szelki dla psów, Ratownictwo medyczne, turystyka

Mail. : biuro@carpatus.com

Idź do spisu treści

Menu główne:

Szelki dla psa do samochodu

Akcesoria dla zwierząt

Przewożąc samochodem psy, które nie zostały odpowiednio przypięte, narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko zwierzę, ale również pozostałych pasażerów i nas samych.
Dzięki głośnym kampaniom społecznym większość osób podróżujących samochodem wie, jak istotne jest stosowanie pasów bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy siedzimy na fotelu z przodu, czy na tylnym siedzeniu. Jednak nadal niewiele osób ma świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą przewożenie niezabezpieczonego zwierzęcia.
Przeprowadzone badania pokazują, że podczas wypadku przedmiot ważący 9 kg uderza w kierowcę z siłą ponad 450 kg przy założeniu, że pojazd poruszał się z prędkością 90 km/h. Nietrudno domyślić się, że w takim wypadku pies, który nie został odpowiednio przypięty, ma niewielkie szanse na przeżycie. Warto jednak uświadomić sobie także, że stanowi duże zagrożenie dla kierowcy i innych pasażerów.
Zestaw składa się z dwóch elementów. Wygodnych miękkich szelek i trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Na rynku do tej pory można było znaleźć jednopunktowe przypięcia do szelek które nie do końca zabezpieczają naszego czworonoga w podróży samochodem. Specjalna smycz, którą z jednej strony wpinamy w pas bezpieczeństwa, a z drugiej strony za pomocą trzech karabińczyków przypinamy do bocznych uchwytów w szelkach, zabezpiecza w jeszcze lepszy sposób naszego pupila przed przeciążeniami spowodowanymi podczas gwałtownego hamowania.Jeżeli zatem chcemy bezpiecznie podróżować rodzinnie wraz ze swoimi pupilami najlepiej jest zastosować i matę i szelki, a wtedy bezpiecznie dotrzemy wszyscy do wyznaczonego celu.
Wykonannie.

1. Szeroki pas piersiowy z grubej pianki amortyzujący przeciażenia.
2. Paski zapięciowe z taśmy specjalistycznej wykorzystywanej w przemysle samochodowym
ATESTOWANE do przeciążeń na zrywanie o ciężarze 1100 kg.
3. Przednie regulowane zapięcie na dwa spawane metalowe półkółka
4. Klamry zatrzaskowe do pasa piersiowego ze specjalnymi zabezpieczeniami antywypięciowymi
5. Smycz do przypięcia do pasów wykonana ze specjalistycznej taśmy wykorzystywanej w przemysle samochodowym
6. Grube skręcane ogniwo do mocowania do pasów bezpieczeństwa

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego